+38 050 045 6845

Чому каву запивають водою?

Ви помічали, коли в кав'ярні і ресторані разом з чашкою еспрессо або кави по-турецьки офіціант приносить склянку чистої холодної води? Це неспроста!

Існує безліч видів кави та кавових напоїв, але суттєвою є тільки різниця між приготованими з розчинного чи меленої зернової кави. Оскільки, кавове зерно неоднорідне і містить два різних за своїми властивостями речовини, які надають різний вплив на організм. Зовнішня оболонка кавового зерна містить кофеїн - той самий алкалоїд, який забезпечує підбадьорливий ефект. А його внутрішня оболонка включає іншу речовину - алкалоїд теобромін.

Таким чином, кава з меленого зерна забезпечує надходження в наш організм відразу двох алкалоїдів. Однак діють вони не одночасно - першим «включається» кофеїн, тоді як теобромін починає діяти на нас тільки через 20-25 хвилин. Кофеїн має властивість звужувати судини всіх органів, крім нирок, судини яких, навпаки, розширюються. Тому чашка такого кава підвищує артеріальний тиск і супроводжується позивами до сечовипускання (за рахунок поліпшеного кровотоку в нирках).

Але приблизно після 25 хвилин під дією теоброміну в організмі починаються зворотні процеси: судини всіх органів починають розширюватися, а в нирках - звужуються, іноді викликаючи неприємне тягне відчуття в області нирок. Щоб запобігти порушенню кровотоку в нирках після вживання кави його рекомендується запивати водою. Іноді можна чергувати глотки напою кави, що бадьорить і прохолодної води. Вода допомагає очищати смакові рецептори, завдяки чому кожен ковток кави виявляється таким же смачним і яскравим, як і найперший.


320 16.11.2020