+38 050 045 6845

Що таке кава?

Вже давно я замислююся про те, що з себе представляє кава. Адже абсолютно очевидно, що тонізуючий ефект - це не що інше, як природний засіб просування цього продукту, але його сутність набагато глибше. Готових відповідей в мене немає. Але ми можемо разом постаратися їх знайти і подивитися, що у нас вийде.

Вважається, що арабіка виникла в Ефіопії. Пастух Калді звернув увагу на поведінку своїх кіз, які їли кавові ягоди. «Унікальний ефект» кави спрацював. З Ефіопії кава потрапила в Ємен, звідки почалися перші поставки в Європу. Незважаючи на обмеження, кава була вивезена з Ємену і висаджена в Індії, Індонезії і країнах Нового Світу. Сьогодні кава - другий товар в світі за обсягами торгівлі після нафти. А з урахуванням того, що споживання нафти буде неухильно знижуватися, у кави є всі шанси стати товаром номер один.

Я займаюся кавою вже давно і в мені все більше зміцнюється думка про те, що кава - це провідник знання про світ.

Кожен раз, коли пробую каву, я не перестаю дивуватися тому, як цей продукт в змозі передати смаки і відтінки інших продуктів. У смаку кави можна відчути червоний грейпфрут, жасмин і глід, смажений фундук, чорницю або полуницю.

Але найчастіше в каві поєднується кілька смакових відтінків. Набір кавових ароматів дозволяє розкласти їх по поличках, хоча я дуже часто плутаюся, пам'ятаємо, що смаків у нас чотири - кислий, гіркий, солодкий, солоний, а смакові відтінки не що інше, як аромати, які сприймаються за допомогою ретроназальной каналів. По-англійськи вони називаються flavors, а смак - це taste. Хоча мені вдавалося впізнати більшість ароматів ящика без помилки, але багатогранність смакових відтінків кави, його складність і гармонійність - гідні поваги.

Виходить, що зелені кавові зерна - це ідеальні контейнери для збереження «смаків» (flavors). Вони довго зберігаються, легко переносять умови перевезення. Секрет до того, як їх розкрити, був виявлений нами тільки нещодавно - коли пішла «третя хвиля». Правильно проведена обсмажування відкриває для нас масу невідомих смаків.

Кава - це бібліотека смаків нашої Планети. Смаків сьогодення і минулого. Смаків, які ми інакше можемо і не зустріти на своєму шляху. Вони, як звуки від музичних інструментів, зливаються у вашій чашці в мелодію смаку.

Ми п'ємо каву і слухаємо. І через цю мелодію дізнаємося світ.


268 19.10.2020