Notice: Undefined index: en-gb in /home/xuhdltro/domains/rv-coffee.com/rv_storage/modification/catalog/controller/startup/startup.php on line 110 Заварюємо каву в чашці
+38 050 045 6845

Заварюємо каву в чашці

Заварювання кави в чашці - це спосіб приготування, при якому кава контактує з водою протягом усього процесу заварювання. Напій виходить з щільним тілом завдяки відсутності додаткової фільтрації та більшій кількості розчинених у воді дрібних частинок.

Приготувати каву в чашці дуже легко і для цього не потрібно спеціалізоване обладнання. Для отримання збалансованої і смачної кави, розглянемо секрети, які впливають на смак в чашці.

Температура та вода

Напій кави на 99% складається з води і її властивості, а також склад, сильно впливають на смак. З м'якою водою, що має мінералізацію 75-100 мг/л, кава буде яскравіше та з кислотністю. З мінералізованою водою, понад 100 мг/л, смак вийде трохи плоским, з менш вираженою кислотністю.

Оскільки ми розглядаємо найпростіший спосіб приготування без професійних фільтрів для води або ремінералізуючих картриджів, пропонуємо використовувати бутильовану воду з показниками мінералізації 100 мг/л та рівнем pH - 7,0.

Температура води повинна бути 93-95 градусів. Якщо у вас немає термометра, просто закип'ятити чайник і почекайте близько 2х хвилин після кипіння.

Чашка

Для заварювання переважно використовувати високу чашку з товстими стінками. У момент заливання води в чашку з товстими стінками, температура води трохи впаде і екстракція буде трохи нижче, зате потім температура буде зберігатися довше, і екстракція збільшиться. Також у високій чашці частки кави краще осядуть на дно і не виявляться у вас з першим же ковтком.

Ступінь помелу

На чистоту і збалансованість смаку кави впливає помел. Вибирайте жорнову кавомолку, вона меле каву більш рівномірно, ніж ножова. При рівномірному помолу частки кави заварюються одночасно. Для приготування кави в чашці рекомендуємо вибрати середній помел.

Якщо немає кавомолки, вибирайте кави з помелом для пуловера, він якраз потрібного розміру.

Дозування

Рекомендовані пропорції для заварювання, це 60 грам меленої кави на літр води. Якщо у вашій чашці близько 200 мл, то на такий обсяг необхідно 12 грам кави, приблизно 4 чайних ложки. Можна використовувати кухонні ваги, так буде легше приготувати смачну чашку кави.

Оцініть смак після заварювання. Якщо кава гірчить та вийшла трохи водяниста, додайте більше кави. Якщо смак занадто кислотний і трав'янистий - зменшіть дозування кави.

Невелика інструкція для приготування кави в чашці:

- Залийте в чайник бутильовану воду, закип'ятити, зачекайте дві хвилини.

- Засипте каву в чашку. - Залийте каву водою так, щоб всі активно перемішалося. Не завершуйте струмінь води, щоб температура в чашці лишалася незмінною.

- Залиште каву заварюватися на 4 хвилини. Кришку для чашок не потрібно.

- Добре перемішайте чайною ложкою, щоб частинки кави з поверхні осіли на дно.

- Зачекайте до 8-10 хвилин, поки кава трохи охолоне.

Після цього починайте пити. Не забутьте, що кава весь час продовжує екстрагуватися в чашці і, якщо пити через довгий час після приготування, можна отримати сильну гіркоту.

Смачна кава - це та, яка подобається саме вам. Не бійтеся експериментувати. Пробуйте різні сорти і пропорції, так ви зможете розкрити нові відтінки смаку.


1378 17.12.2020