Notice: Undefined index: en-gb in /home/xuhdltro/domains/rv-coffee.com/rv_storage/modification/catalog/controller/startup/startup.php on line 110 Розчинна кава проти меленої кави: що дешевше?
+38 050 045 6845

Розчинна кава проти меленої кави: що дешевше?

Близько 34 відсотків жителів планети потребляють розчинну каву, а не мелену. Але що виходить дешевше, розчинна чи мелена?

Розчинна кава значно дешевша, ніж мелена. Середня ціна чашки розчинної кави становить 0,07 долара, тоді як середня ціна чашки меленої кави - 0,37 долара. Вартість приготування меленої кави додатково збільшується завдяки того, що для приготування кави потрібно спеціалізоване обладнання.

Якщо розчинна кава набагато дешевша, чому вона не популярніша? Давайте зануримось і подивимось, чому мелена кава набагато популярніша.


Порівняння цін розчинної та меленої кави

Порівнюючи ціни на 97 різноманітних кав швидкого приготування та меленої кави на веб-сайті одного з найбільших супермаркетів світу, я зміг екстраполювати дані, щоб детально показати справжню різницю у вартості.

Середні ціни були такими:

Ціна розчинної кави за 100 г - 2,18 дол.

Ціна меленої кави за 100 г 4,07 дол.

Незважаючи на те, що це може змусити вас думати, що розчинна кава є дорожчою, ви повинні врахувати кількість кави, використаної для кожної порції.

Ось порівняння цін на чашку завареної кави об'ємом 250 мл:

250 мл чашки розчинної кави 0,07 дол.

250 мл чашки меленої кави 0,37 дол.

Як бачите, існує розбіжність у ціні між розчинною та меленою кавою для кожної порції. Це пов’язано з тим, що розчинна кава вимагає лише малу кількость кави, щоб отримати чашку однакового розміру. Для більшості людей одна повна чайна ложка вагою 1,8 г є достатньою для чашки кави на 250 мл, що дорівнює 55,5 порцій на 100 г.

З іншого боку, для того, щоб приготувати ту саму чашку на 250 мл із використанням меленої кави, вам потрібно буде використовувати майже 17 г меленої кави, що не вистачає шести порцій на 100 г.


Чому розчинна кава дешевша?

На перший погляд, здається трохи дивним, що розчинна кава є дешевшою альтернативою, враховуючи величезні зусилля, на які доводиться докладатись таким компаніям, як Nestlé, для виробництва розчинної кави. То чому розчинна кава дешевша меленої?

Щоб знизити витрати, виробники розчинної кави здебільшого використовують неякісний та дешевий сорт кави робуста. Виробники також використовують минулі врожаї кави, зібраної попереднього року, оскільки втрата якості значно знижує закупівельну ціну. Нарешті, оскільки використовується менше розчинної кави, ціни на упаковку також нижчі.

Понад 98 відсотків світової кави походить лише з двох сортів - арабіки та робусти.

Робуста має більш різкий, гіркий смак, що означає, що вона значно дешевша, ніж арабіка. Робусту також легше вирощувати, ніж арабіку, і дає більші врожаї. Менші виробничі витрати та зменшення втрат заробітку гарантують, що робуста залишається за низькою ціною.

Хоча існують банки розчинної кави, що складаються на 100 відсотків з арабіки, собівартість за чашку все ще нижча, ніж навіть найдешевша мелена кава.

Придбання 100-процентної арабіки швидкого приготування є однією з найкращих інвестицій, яку ви можете зробити у своїй щоденній кавовій процедурі, оскільки різниця смаків значно перевершує. Причина того, що розчинна кава настільки популярна у всьому світі, полягає в її простоті та зручності. Все, що потрібно, - це окріп і кухоль, щоб насолодитися гарячою чашкою кави.

Натомість мелена кава вимагає спеціального обладнання, що ще більше збільшує витрати на чашку.


Що краще: розчинна кава або мелена кава?

Відвідайте будь-яку поважну кав'ярню, і ви побачите, що для приготування їх смачних кавових напоїв використовується лише свіжомелена кава. Всі ми знаємо, наскільки приємною є чашка кави з місцевої кав’ярні, тож тут виникає питання: чи мелена кава краща за розчинну?

Свіжомелена кава, яка не пройшла жодної обробки, набагато перевершує за смаком та смаком розчинну каву. Миттєвий продукт має значно нижчий рівень смаку та аромату, що спричинено суворим виробничим процесом. Миттєве застосування також має менше користі для здоров’я з точки зору антиоксидантів, вітамінів, мінералів та калію. Процес виробництва, який перетворює свіжі кавові зерна на розчинну каву, руйнує багато сполук смаку та аромату, що потрапляють всередину кожного зерна кави.

Для того, щоб зробити каву розчинною, цілі кавові зерна потрібно спочатку подрібнити і заварити перед подальшою обробкою, наприклад, сухим заморожуванням. По суті, розчинна кава - це кава секонд-хенд, оскільки її вже варили один раз, що є основною причиною того, що їй не вистачає свіжості меленої кави. Як ми вже бачили, багато кави швидкого приготування - це чиста робуста, але це не так з меленою кавою. Більшість меленої кави, що купується в магазині, - це суміш кавових зерен арабіки та робусти. Той факт, що суміш частково містить арабіку, робить смачнішою чашку кави з фільтром. Арабіка, що міститься в меленій каві, має менше гірких сполук і більший вміст цукру та олії, що дає більш ніжну, збалансовану та ароматну чашку.

Як і будь-який інгредієнт, краще свіжіше, і кава - не виняток. Насправді, кава з цілих зерен має навіть більше смаку та аромату, ніж попередньо мелена кава. Це пов’язано з тим, що після того, як кава подрібнена, багато ароматів втрачається в повітрі. З усіх цих причин кав'ярні наполягають на використанні лише свіжомеленої кави для виробництва напоїв. Свіжомелена кава особливо добре вистоюється, коли готується з молоком, як деякі улюблені кавові напої у світі.

Трохи додатково ви платите за мелену каву але це того варте.


1226 10.02.2021