Notice: Undefined index: en-gb in /home/xuhdltro/domains/rv-coffee.com/rv_storage/modification/catalog/controller/startup/startup.php on line 110 Як кава впливає на наш організм та міфи про чорну каву
+38 050 045 6845

Як кава впливає на наш організм та міфи про чорну каву

Навколо кави за багатовікову історію склалося сотні легенд і велося безліченна кількість суперечок. Однак вчені по всьому світу активно вивчають цей складний продукт, поступово відкриваючи його справжні властивості для людини. Розбіремося в основних стереотипах, які до сих пір міцно асоціюються з чорною кавою.

У чорній каві немає калорій

Згідно з даними міністерства сільського господарства США, в 100 г свіжозвареної кави міститься 0 ккал. У різних джерелах ця цифра коливається від 0 до 12 ккал. Варто сказати, що кількість калорій залежить, перш за все, від способу приготування напою, а також регіону походження, ступеня і свіжості обсмаження (в несвіжому зерні темного обсмаження калорій більше).

Так, наприклад, кількість калорій в одному і тому ж сорті буде змінюватися в залежності від заварювання:

Рістретто (15 г) - 1 ккал

Еспрессо (30 г) - 2 ккал

Американо (180 г) - 2,2 ккал

Фільтр-кава: кемекс, харіо (240 г) - 3 ккал

Фільтр-кава: аеропресс (240 г) - 3,5 ккал

Фільтр-кава: френч-пресс (240 г) - 5 ккал

Втім, різниця - незначна, і чорна кава, приготована будь-яким способом - низькокалорійний напій, який ніяк не позначиться на фігурі людини. Тому каву часто можна зустріти в раціоні всіляких дієт.

Кава збільшує швидкість метаболізму

В якомусь сенсі це дійсно так. Кофеїн, в найбільшій кількості міститься в чорній каві, підвищує рівень адреналіну, який проходить через кров до жирових тканин і стимулює звільнення жирних кислот в кров. Кофеїн може прискорити процес метаболізму на 3-11%. Але це більше відноситься до молодих людей со статурою схильної до худорбі. Літні любителі чорної кави і люди, схильні до повноти, навряд чи помітять цей ефект.

Крім того, через деякий час організм звикає до впливу кофеїну і швидкісті спалювання калорій. Тому, якщо хочете бути в формі, не варто забувати про спорт і здорове харчування.

Кава притуплює відчуття голоду і допомагає в схудненні

Можливо, ви помічали, що після випитої чашки кави на деякий час пропадає почуття голоду. Справа в тому, що в каві міститься безліч жирних олій і кислот, завдяки яким приходить відчуття ситості.

У національному інституті здоров'я США довели, що хлорогенова кислота, що міститься в зеленої і смажаної кави, знижує здатність організму до засвоєння вуглеводів і, відповідно, сприяє зниженню ваги. Кількість хлорогенової кислоти в чашці може варіюватися від 60 до 675 мг залежно від різних факторів (час і температура обсмажування, спосіб приготування). Наприклад, в зернах робусти вміст кислоти набагато вище, ніж в арабіки.

Незважаючи на цю чудову властивість, не можна розраховувати на зниження ваги, вживаючи тільки чорну каву, навіть у великих кількостях. На час ви забудете про почуття голоду, але немає ніякої гарантії, що пізніше воно не повернеться до вас з новою силою.

Кава зневоднює

Кожен любитель кави знає, що після чашечки еспресо корисно буде випити склянку води для відновлення водного балансу в організмі. Але ще в 2014 році британські вчені провели дослідження, в якому довели, що помірне споживання кави (3-6 чашок в день) сприяє задоволенню потреби організму в рідині.

Чорна кава складається на 95% з води, отже, і кава вносить вклад в підтримку щоденного балансу рідини в організмі людини.

Харчова цінність кави

Важко повірити, але в чорної каві є білки, жири і вуглеводи. Звичайно, ці показники мінімальні, в різних джерелах вони коливаються від 0г до 1г (тут знову роль відіграють фактори походження, обсмажування і способу приготування кави). В середньому, в 100 г готового напою міститься 0,2 г білків, 0,5 г жирів і 0,2 г вуглеводів.

Крім цього, в каві присутня велика кількість органічних речовин, необхідних в харчовому раціоні людини. Наприклад, ніацин допомагає перетворювати їжи в енергію, а вітаміни РР і НЕ беруть участь в окисно-відновних процесах.

У каві міститься більше тридцяти органічних кислот, ліпіди, олігоелементи, мінеральні солі, ефірні масла - сучасні дослідження свідчать про наявність кількох сотень компонентів.

За кількістю поживних речовин кава має значну перевагу перед багатьма напоями. Тому у випадку з чорною кавою можна говорити про той рідкісний випадок, коли приємне сумісно з корисним і смачним.

Кава вимиває кальцій з організму

Одне з найбільш поширених помилок щодо кави. Багато хто впевнений, що кава може привести до підвищеного ризику переломів і навіть до затримки росту. Зрозуміло, це далеко від правди. Кава дійсно виводить кальцій з організму людини, але в такої незначної кількості (40 мг на чашку кави), що його легко компенсувати скибочкою сиру або парою горіхів.

Якщо ви не страждаєте недоліком кальцію, то приводів для занепокоєння немає: пара чашок кави в день не вплине на його рівень у вашому організмі.

Кава порушує сон

Кава по-різному впливає на людей. Для кого-то кава - головне джерело бадьорості та енергії, а для інших не більше ніж смачний напій. Справа в тому, що кава містить два алкалоїду: кофеїн, який блокує «гормон втоми» аденозин, і теобромін, який надає заспокійливу дію на організм. Крім того, на кожен організм ці алкалоїди впливають по-різному. Тому не можна стверджувати, що кава знижує якість сну.

У ряду опублікованих досліджень, проведених медичними центрами та інститутами охорони здоров'я, прийшли до висновків, що немає прямої залежності між вживанням кави і сном людини. Більшої шкоди заподіють келих вина або викурена сигарета за пару годин до сну.

Підсумок

Кава - складний напій, що містить колосальну кількість корисних компонентів, необхідних для людини. У той же час, кожен організм індивідуальний, тому і ефект від кави може бути різним. Важливо прислухатися до себе, знати міру і не поспішати вірити всьому, що говорять про цей дивовижний продукт.


1357 08.12.2020