Notice: Undefined index: en-gb in /home/xuhdltro/domains/rv-coffee.com/rv_storage/modification/catalog/controller/startup/startup.php on line 110 Зернова кава - 45 порад з приготування кращої чашки кави
+38 050 045 6845

Зернова кава - 45 порад з приготування кращої чашки кави

Невеликі і прості зміни, які ви вносите в процес приготування кави, надають неймовірний вплив на вашу чашку кави. Ми склали список з 45 різних порад, які ви можете спробувати. Ми згрупували їх як для новачків, для ентузіастів і для експертів.


Новачок


1. Купуйте каву свіжого обсмажування.

Це, без сумніву, найбільша зміна, яку ви можете додати в вашу звичку пити каву. У цьому секрет кави без гіркоти.

Спешіелті кава чудова за смаком, вона перевершує за якістю і більш справедлива з фінансової точки зору для фермерів, які вирощують каву, які так старанно працюють, щоб забезпечити мир кави.

Ознайомтеся з обжарщікамі кави в Інтернеті в вашому місті і купіть собі якісну каву.


2. Зберігання

Зберігайте кавові зерна в герметичному контейнері далеко від прямих сонячних променів. Або в зачиненому пакеті з клапаном, який дозволяє вуглекислому газу випаровуватися, але не дає кисню проникнути всередину і зіпсувати каву.


3. Використовуйте фільтровану воду.

Кавові екстракти найкраще готувати на м'якій фільтрованої воді. Якщо вам пощастило жити в районі з м'якою водою, ви можете пропустити цю частину. Однак, якщо ви живете в тій частині країни, де вода жорстка, купите якісний фільтр або використовуйте бутильовану воду. Це буде мати величезне значення для смаку.


4. Використовуйте свіже кип’ячену воду.

Хоча це здається марнотратством, але, кожен раз, коли ви заварюєте чашку кави, ви повинні вилити всю воду, яка була раніше кип'яченою, і залити свіжою холодною води.


5. Використовуйте воду відразу після кип'ятіння.

Залив каву окропом, чашка може мати гіркий смак. Злегка обсмажена кава віддає перевагу воді з температурою трохи нижче точки кипіння, близько 96 ° C.

Коли вода в чайнику закипить, дайте їй охолонути протягом 30-60 секунд, перш ніж заливати.


6. Не додаватиме ложкою дозу меленої кави.

Як і у випадку з випічкою, в каві завжди важлива стабільність і повторюваність. Не використовуйте звичайні ложки для вимірювання кави, з ними неможливо повторити дозування з точністю.

Використовуйте спеціальну мірну ложку, яку ви можете вирівняти і тримати разом з кавою для більш точного дозування.


7. Ретельно очистіть кавоварку.

Ніколи не обполіскуйте кавоварку просто так. Очистіть заварювальний апарат миючим засобом.

Знайдіть час, щоб розібрати всі частини вашої кавоварки і протерти його нейтральним миючим засобом.

Після очищення ретельно промийте водою. Це запобіжить скупчення кавових масел, які зроблять кави несвіжим і гірким.


8. Використовуйте жирне молоко.

По можливості використовуйте жирне молоко. Воно має ідеальний вміст жиру (близько 4%) для змішування з вашою кавою і фактично знижує гіркоту кави.

Уникайте використання вершків, так як високий рівень жиру фактично покриває смакові рецептори вашого язика і призводить до того, що ви не можете відчути смак кави.


9. Ніколи не нагрівайте молоко повторно.

Неважливо, нагрівали ви молоко за допомогою парової трубки еспресо-кавоварки або на плиті, повторне нагрівання молока дає менше солодощі і більше гіркоти, неприємного запаху і зернистої текстури.

Це також стосується молока, яке вже було додано до кави. Не розігрівайте каву в мікрохвильовій печі.


10. Промийте паперові фільтри.

Якщо ви використовуєте кавоварку з паперовими фільтрами, то «паперовий смак» може зіпсувати вашу чашку кави. Просто промийте папір кип'яченою водою. Це також призведе до попереднього нагрівання вашої кавоварки та чашці.


11. Купуйте 100% каву арабіка.

Хоча це трохи дорожче, покупка 100-відсоткової арабіки означає, що ви отримаєте продукт більш високої якості. Якщо на упаковці не написано «100% арабіка», то, ймовірно, це кава гіршого сорту робуста. Робуста набагато менш солодка і має більш різкий, випалений смак.


12. Не купуйте каву темного обсмаження.

Кава темного обсмаження дуже гірка і напевно змусить вас потягнутися за цукром, тому купуйте кавові зерна середнього обсмаження. В результаті виходить менш гірка кава з більш гладким і чистим смаком.


13. Не пийте френч-прес відразу після приготування.

Після занурення залиште френч-прес на декілька хвилин. Коли ви занурює фільтр у френч-прес, він створює турбулентність і піднімає багато осаду меленої кави, який проходить повз сітчастого фільтра.

Якщо почекати кілька хвилин, велика частина осаду впаде на дно френч-преса, а це значить, що в вашу чашку потрапить менше кавовій гущі.


14. Не мийте пластикові частини кавоварки в посудомийній машині.

Ніколи не кладіть пластиковий заварювальний апарат в посудомийну машину, так як пластик вбирає запах таблеток з посудомийної машини.

Якщо ви зробите цю помилку, ви будете цій присмак досить довго, так як на те, щоб він випарувався, буде потрібно досить багато часу, навіть після миття вручну.


15. Розігрійте кавоварку.

При приготуванні кави попередньо нагрійте заварювальний апарат. Зробіть все якомога більш гарячим. Попередній нагрів заварювального пристрою означає, що апарат втрачає менше температури води, ніж при заварюванні на холодну.

Чим стабільніше ви зможете підтримувати температуру води, тим краще буде результат заварювання. Крім того, у нього є додаткова перевага - промивка паперового фільтра, і вода також може попередньо нагріти вашу чашку.


16. Розігрійте кавоварку.

Перед використанням попередньо нагрійте кавоварку-еспресо протягом 20 хвилин. Це гарантує, що все всередині нагрівається до потрібної температури, що призведе до більш рівномірної екстракції, а також до більш гарячої чашки кави.


17. Видаліть воду з кавомашини.

Перед приготуванням кави промийте еспресо-кавоварку невеликою кількістю води.

Це допомагає позбутися від застарілої води, що скупчилася в трубах, а значить, що ваша кава буде готуватися зі свіжої нагрітої води.


18. Втрамбуйте свій еспресо.

При приготуванні еспресо використовуйте темпер.

Навіщо втрамбовувати? Вода любить йти по шляху найменшого опору. Коли ви сильно втрамбуєте каву в портафільтр, вода більш рівномірно розподіляється по всій кавовій гущі.

Результат - більш якісна і стабільна екстракція. При втрамбовуванні використовуйте тиск близько 8 кг (40 фунтів) і переконайтеся, що ви робите це акуратно і рівно. Ви можете потренуватися у використанні правильного тиску, натискаючи на ваги.


19. Очищуйте трубку пара кожен раз.

Очищуйте трубку пара на кавомашині кожен раз перед її використанням. Це займе всього дві секунди.

Після приготування молока, протріть наконечник трубки пара вологою тканиною і включіть її на секунду, щоб видалити молоко, що залишилося всередині наконечника. Переконайтеся, що ви спрямовуєте парової стрижень від себе, коли ви це робите, щоб не обпектися.


20. Перемішайте латте або капучино.

Розмішайте будь-який напій на основі молока, який ви купуєте в кав'ярні. Я знаю, знаю, ти не хочеш зіпсувати то миле серце, яке зробив для тебе бариста, але повір мені, це треба робити.

Коричнева піна в верхній частині кави - це пінка кави еспресо, змішана з молоком. Крема мають дуже гіркий і неприємний смак. Перемішайте піну з кавою, щоб уникнути сильної гіркоти.


21. Не варите каву в турці.

Кава і окріп - не друзі, тому кава по-турецьки такий гіркий. Нагрійте турецьку каву тільки один раз, поки вона не почне пінитися.

Коли ви дійдете до цієї стадії, зніміть турку з вогню, щоб напій не закипів.


Ентузіаст


22. Купуйте кавомолку.

Купуйте якісну кавомолку з плоскими жорнами. Подрібнення кави в зернах поліпшить якість приготування кави, приготувавши напої з набагато більшою кількістю смаків і ароматів, чім використовувати вже помелену каву.

На ринку є кілька відмінних варіантів за ціною від 130 доларів США.


23. Використовуйте цифрові ваги.

Приготуйте каву на цифрових вагах. Це може здатися надмірним і незручним, але зважування кави і води дає незмінно відмінну каву кожен раз, коли ви заварюєте.


24. Готуйте молоко до 60 ° C.

Готуйте молоко до температури 60-65 ° C, щоб молоко вийшло солодшим і смачним.

Пам'ятайте запах кип'яченого молока з дитинства? Це не добре. Це не тільки неприємно, але і менш солодко.

Як дізнатися, коли температура досягне 60 ° C? Для точності я настійно рекомендую аналоговий термометр (не цифровий) для молока. Але якщо у вас його немає, нагрійте молоко в глечику до тих пір, поки ви не зможете більше торкатися до зовнішньої сторони глечика. Це буде близько позначки 60 ° C.


25. Ніколи не подрібнюйте нічого, крім кави.

Подрібнюйте в кавомолці тільки каву. Подрібнення спецій, особливо сильніших на смак, таких як кориця або гвоздика, змусить вас випити глінтвейн.

Кавова гуща застряє всередині кавомолки в кожному куточку і щілини та вбирає сторонній смак.

Якщо ви зробите цю помилку, вам доведеться розібрати кавомолку, щоб позбутися від усього, і навіть тоді ви все одно можете вловити сторонній аромат.


26. Очистіть кавомолку.

Час від часу важливо відкривати кавомолку і видаляти задирки. Використовуйте нову кисть і пилосос, щоб позбутися від скупчень меленої кави. Уникайте використання абразивних матеріалів, щоб не подряпати ножі.

Кава, що застрягла в кавомолці, несвіжа, і її невеликі дози є в кожній чашці кави, яку ви п'єте. Створіть регулярну процедуру очищення кавомолки.


27. Купуйте зернову каву.

Ви не повірите, але мелена кава залишається свіжою тільки близько 15 хвилин. Після закінчення цього часу велика частина ароматичних вуглеводнів втрачена.

Купивши зернову каву і подрібнивши її самостійно, ви зможете відчути чудовий смак і ароматику кави.


28. Купуйте каву на два-три тижні.

Купуйте стільки кави, скільки ви будете використовувати два-три тижні. Як тільки кава обсмажується, вона починає псуватися, і велика частина свіжості втрачається через три тижні.


29. Купуйте цифровий термометр.

Використовуйте термометр для води. Ви хочете використовувати воду, яка перестала кипіти і охолола приблизно до 96 ° C. Найкращий спосіб виміряти це - використовувати цифровий термометр (Нe аналоговий).

Вимірювання температури води означає повторюваність і сталість, що є ключем до приготування кави з прекрасним смаком.


30. Не занурюйте французький прес до упору.

Не занурюйте свій французький прес до упору. Це дійсно тільки для людей, у яких є якісний френч-пресс (такий як Bodum), оскільки фільтр якісніший.

Повільно занурьте фільтр трохи висче поверхні кави і залиште ще на кілька хвилин (насправді до 10).

В результаті в чашці буде менше осаду, меленої кави, так як не створюється турбулентність, а кавова гуща збивається за рахунок занурення на дно.


31. Не наливати до країв.

Обливання водою країв паперового фільтра в кавоварці Chemex, V60, Kalita Wave або будь-який інший перколяційної кавоварки може бути привабливим, щоб змити будь-яку гущавину, але в результаті вода фактично тече прямо по стінках фільтра, повністю минаючи каву. Результат? Слабка і недостатньо екстрагована кава.


32. Очистіть кавомолку перед подрібненням.

Перед подрібненням кави для приготування напою, подрібніть 1 г (близько шести зерен) кавових зерен.

Кава завжди застряє в жолобі кавомолки, тому подрібнення невеликої кількості очищає від старий, несвіжої кави.

Це також відмінна порада при приготуванні чашці з різних сортів зернової кави, щоб не змішувати каву.


33. Купуйте пластикові кавоварки.

Розглянемо пластикові кавоварки, такі як AeroPress або пластиковий V60. Це може здатися нелогічним, оскільки пластик складно попередньо нагріти, але насправді пластик витягує менше тепла з вашої води в стінки кавоварки, а це означає, що вода залишається гарячою довше.


34. Більш грубий помел для турецької кави.

Помел кави для заварювання в турці зазвичай дрібніший, ніж для еспресо; має консистенцію пудри. На жаль, така дрібна кавова гуща викликає гіркоту.

Трохи збільшивши помел - але все ж дрібніший, ніж для еспресо, - ви отримаєте не гірку чашку.


35. Купуйте воду у пляшках.

Купівля бутильованої води відмінно підходить для приготування кави, якщо ви можете собі це дозволити. Одна з кращих і найбільш широко доступних пляшок бутильованої води для кави - це Volvic. Однак Volvic коштує дорого. Погляньте на етикетку збоку, на якій вказані рівні магнію, кальцію, бікарбонату і натрію, і спробуйте знайти аналогічну, але більш дешеву альтернативу.


36. Не купуйте турецьку каву приготовану на піску.

Вона може виглядати доречно в кав'ярні і, безсумнівно, змусить людей поговорити, але пісок не є хорошим провідником тепла, оскільки температура сильно коливається.

Додайте до цього, що переміщення турки призводить до потрапляння піску в каву, і ви зрозумієте, чому газове полум'я є найкращим методом.


Експерт


37. Купуйте кавомолку краще.

Смак вашої кави сильно залежить від якості помелу. Це дуже схоже на звукову систему: ваша стереосистема хороша рівно настільки, наскільки гарні її динаміки. Ваша кавомолка - це те, що змушує вашу кави співати.

Це найважливіше обладнання, яке ви можете купити.

У міру розвитку галузі ми виявляємо, що все більше і більше розчинних, приблизно тридцяти відсотків кавових зерен можна екстрагувати без спотворення смаку.

Купуйте кращу кавомолку, яку ви можете собі дозволити.


38. Дайте кави дегазувати.

Якщо ви купите собі гарний пакетик кавового напою, на упаковці буде вказана дата його обсмажування. Протягом перших п'яти-семи днів кава виділяє велику кількість CO2, що називається дегазацією.

В цей час кава все ще розвивається, тому дуже складно приготувати незмінно хорошу чашку кави, так як вам доведеться постійно коригувати помел.

Перевірте дату обсмажування на упаковці і відкривайте не раніше, ніж через п'ять днів після обсмажування. Ваша кава буде більш щільною і смачною, ніж якщо ви будете відразу відкривати пакет.


39. Подрібнюйте все дрібніше, дрібніше і дрібніше.

Як дізнатися, чи отримали ви максимум смаку зі своїй кави? Шляхом помелу все дрібніше і тонше, поки кава не втратить прозорість і не стане каламутним і гірким.

Як тільки ви досягнете цієї точки, поверніться на один крок настройки помелу кавомолки, щоб отримати кращу на смак каву.


40. Зважуйте каву на точних вагах.

Для підвищення точності використовуйте прецизійну шкалу. Це може здатися незначним, але один грам кави може мати величезне значення для смаку вашої кави, особливо якщо ви готуєте помел тільки для однієї чашки.

Ваги, які піднімаються з кроком в один грам, показують однакове значення для ваги від 1,0 г до 1,9 г Різниця становить 90 відсотків, але обидва ваги дорівнюватимуть 1 граму. Прецизійні ваги використовують десяті і навіть соті частки грама, і їх можна дешево знайти в Інтернеті.


41. Зважте кави після помелу.

Більшість кавомолок утримують частину меленої кави після помелу, деякі утримають цілих 2 г.

Щоб переконатися, що дійсно виходить необхідна вам кількість кави потрібно зважити помел після подрібнення за допомогою точних ваг.


42. Створіть мікро піну зі свого молока.

Ретельно готуйте молоко на пару, щоб утворилася мікро піна. Мікро піна - це молоко з дрібної текстурою, яке містить тисячі і тисячі крихітних пухирців повітря. Створення мікро піни робить молоко красивим, блискучим і солодким. Це також те, що вам потрібно, якщо ви хочете створювати латте-арт.


44. Купуйте чайник, подібний HARIO.

Чайники для кави мають подовжений носик, що обмежує потік води. Чайник з довгим носиком просто необхідний для рівномірного наповнення, так як ви можете наливати його повільніше і точніше.

Багато хто має додаткову перевагу у вигляді елемента регульовання температури. Ви можете запрограмувати, нагрів води до певної температури і підтримувати її.


44. Купуйте воду третьої хвилі.

Хімічні сполуки, що входять до складу води, мають величезний вплив на процес екстракції кави. Third Wave Water - це компанія, яка надає пакетики готових мінералів, які ви додаєте в очищену воду.

В результаті виходить вода, спеціально розроблена для вилучення найкращих елементів з вашої кави, а також забезпечує відмінну консистенцію для повторення заварок.


45. Купуйте рефрактометр для кави.

Рефрактометр показує, скільки розчиненого кави в вашої чашці кави.

Рефрактометри вимірюють заломлення світла в звареної каві. Вводячи вашу дозу і дані про вагу води, рефрактометр повідомить вам, скільки меленої кави розчинилося у воді.

Рефрактометр не зробить за вас дегустацію кави; це на ваш розсуд, але він допомагає в налаштуванні, оскільки діє як орієнтир.


1888 16.04.2021