Notice: Undefined index: en-gb in /home/xuhdltro/domains/rv-coffee.com/rv_storage/modification/catalog/controller/startup/startup.php on line 110 Що таке колумбійська кава?
+38 050 045 6845

Що таке колумбійська кава?

Безсумнівно, ви бачили «100% колумбійська кава» на етикетках кавових пакетів в супермаркеті. Колумбійська кава стоїть в свідомості споживачів кави як щось особливе. Але чому? Що таке колумбійська кава?

Колумбійська кава - це кава, яку вирощують в Колумбії. Колумбійська кава, як правило, пропонується за більш високу ціну, тому що вона в основному складається з чудового сорту арабіки. Колумбійська кава може мати важкі нотки шоколаду і горіхів, або більш легкі фруктові та квіткові ноти, в залежності від того, в якому районі вона вирощена.

Колумбійська федерація виробників кави (Federaci?n Nacional de Cafeteros) активно працює над просуванням своїй кави.

Отже, колумбійська кава так хороша, або це просто маркетинг?

Колумбійська кава - це кава, яку вирощують в різних департаментах Колумбії. Це не окремий різновид кавових зерен. Колумбійська кава цінується за відмінний смак і аромат, оскільки майже вся вирощена кава належить до сортів арабіка.

Кавові пакети, які були позначені як колумбійська кава, можуть являти собою суміш різних сортів кави з усією Колумбії або одного походження. Колумбійська кава єдиного походження - це кава, яка вироблена на одній фермі або у кооперативі в Колумбії.

Колумбія є третім за величиною виробником кави після Бразилії і В'єтнаму. Ймовірно, вперше кава була завезена в Колумбію в 1723 році єзуїтами. Поширення спочатку було дуже повільним і не стало значним до кінця 19 століття. До 1912 року кавові зерна становили колосальні 50% загального експорту Колумбії.

Багато на пакетах кави, що містять колумбійську каву, є слова Supremo і Excelso на упаковці.

Supremo і Excelso - це посилання на розмір кавового зерна. Це не має відношення ні до якості кави, ні до його відстеження в певних районах Колумбії.

У чому різниця між колумбійською та іншою кавою?

Можно сказати, що колумбійська кава - звичайна кава. Це не тип кавових зерен, профіль обсмажування або спосіб заварювання. Колумбійська кава - це просто кава, вирощена в межах Колумбії.

Колумбійська кава часто використовується в більш преміальних упаковках кави в таких місцях, як супермаркет. Це пов'язано з тим, що колумбійська кава складається з вищого сорту арабіка, в той час як у багатьох інших країнах-виробниках кави вирощують нижчу - робусту. Коли кава на 100% складається з арабіки, вона вимагає більш високу ціну через свою чудову якість.

Плутанина між колумбійською кавою та іншими видами кави виникає через етикетки на пакетах кави. Слова «100% колумбійська кава» на вашій кавової банці або пачці використовуються Федеральним національним комітетом Колумбії (FNC) Колумбії і є не більше ніж маркетинговим ходом, щоб виділитися як щось особливе в умах споживачів кави.

Подумайте про випадки, коли ви бачили такі слова, як «вишня Морелло» або «італійські лимони» на пачці їжі. Ваш розум відразу думає, що це щось особливе.

«Вишні Морелло» краще? А як щодо «Італійські лимони» перед іспанськими? Схоже, маркетинг працює, а?

Незважаючи на це, немає ніяких сумнівів в якості колумбійської кави і масовому задоволенні від нього в усьому світі. Колумбійська кава по-справжньому подобається публіці. Вона набагато ближче до того, що ви, ймовірно, думаєте, якою кава має бути.

Однак, якщо ви дасте більшості людей чашку кави з Бразилії, Болівії або Гватемали, вони, ймовірно, не помітять різниці.

Який смак колумбійської кави?

Колумбійська кава - це те, що ви б назвали улюбленим напоєм. Високоякісна фірмова колумбійська кава володіє такими ароматами, як шоколад, карамель і горіхи. Це дуже схоже на бразильську каву, але з більшою кислотністю. Кислотність високо цінується в каві хорошої якості, так як вона надає каві яскраве і освіжаюче відчуття смаку у чашці. Кислотність кави не слід плутати з кислинкою. Кислотність - це те, що вам подобається від соковитого яблука або ананаса. Кислота - це неприємний смак, який ви отримуєте, коли відкушуєте ще не спілий фрукт.

Через більш приглушених смакових характеристик багатьох колумбійських сортів кави, з них виходить ідеальна кава для масового споживання. ЇЇ баланс солодощі, кислотності і консистенції використовують у суміші для еспресо, щоб отримати збалансовану чашку кави. Еспрессо - це концентрована кава, тому будь-який дисбаланс смаку посилюється. Хоча це може бути дуже приємно для сильно розведеної фільтрованої кави, це неприємно для еспресо, оскільки всі характеристики перебільшені.

Але округла, більш важка кава - це ще не все, що виробляє Колумбія. Колумбія дійсно має велике розмаїття смакових характеристик. Ви також знайдете яскраві і фруктові сорти кави зі смаком помідорів і ягід, а також каву з квітковими і джемнимі нотами.

Колумбійська кава дійсно пропонує смак для всіх, тому вона така популярна.

Колумбійська кава краща?

Переважна більшість кави, що вирощується в Колумбії, належить до сорту арабіка. У порівнянні з величезними країнами-виробниками кави, такими як В'єтнам, які виробляють величезну кількість нижчого сорту робуста, ви безумовно можете сказати, що колумбійська арабіка краще.

Колумбійський клімат також є одним з найбільш сприятливих для кави в світі. Оскільки світовий клімат змінюється і стає все більш і більш нестійким, країни-виробники кави, такі як В'єтнам, страждають. На щастя, клімат в Колумбії набагато стабільніше.

Крім того, на відміну від багатьох африканських і азіатських сортів кави, підданих сухий (натуральної) обробці, більшість колумбійських сортів кави піддаються вологій (промитої) обробці. Промита кава цінується вище, ніж кава натуральної обробки, оскільки ви можете відчути терруар кави (де кава вирощена), та промита обробка також надає більш приємної кислотності. Однак відповісти на питання, чи є колумбійська кава кращою, складно. Вам дійсно буде складно знайти кого-то, хто не цінує колумбійську каву через величезне розмаїття її смаків.

Але назвати колумбійську каву кращою - все одно що сказати, що шоколад краще морозива.

Для непосвячених, колумбійська кава ближче до того, що ви можете назвати кавою. З цієї причини більшість сумішей еспресо і багато спеціалізовані кав'ярні уникають вживання кави з африканських країн, таких як Ефіопія або Кенія, через їх «дивний» смак. Багато сортів африканської кави більше схожі на чай, ніж на каву.

Зрештою, все зводиться до переваг. Багато сподобалися публіці шоколадні і горіхові сорти кави, які дійсно чудові. Але в міру того, як ви заглиблюєтесь в каву, ви починаєте цінувати менш традиційні аромати, такі як ягоди, сухофрукти або кави з квітковим смаком.

Колумбійська кава темного обсмаження?

Колумбійська кава може бути будь-якого обсмаження: світлої, середньою, темною, французькою або італійською. Часто каву обсмажують в темному кольорі, щоб замаскувати зерна поганої якості, що призводить до гіркоти.

Якщо хочете по-справжньому насолодитися колумбійською кавою, виберіть зерна кави з середнім (city) або темним (full city) ступенем обсмажування.

У колумбійської каві більше кофеїну?

100% арабіка Колумбійська кава не містить значно більше або менше кофеїну, ніж арабіка з інших країн. Кава робуста природно містить більше кофеїну, ніж кава арабіка; проте Колумбія не виробляє значні обсяги кави робуста.

Уїла

Говорячи про колумбійську каву складно не згадати Уілу. Уїла - це кавовий департамент в Колумбії, де вирощують каву яка є улюблена серед багатьох бариста. Кава з Уіли - постійний володар нагороди Colombian Cup of Excellence.

Вона настільки чертовски хороша, що в 2013 році отримала статус найменування походження.

Велика частина кави піддається митої обробці, що найбільше подобається пуристів в кавовій індустрії, оскільки вони хочуть відчути невід'ємні якості кавових зерен.

Причина, по якій кава з відділу Уїла така хороша, - це клімат. На фермах температура становить від 17C до 23C, що відповідає благодійної температурі для кави. Більшість ферм знаходяться на висоті 1200 - 1800 м, що ідеально підходить для вирощування арабіки. Додайте сюди багату азотом вулканічний грунт - і вуаля - відмінна кава.

Крім того, оскільки багато кавових ферм мають розмір всього 1,5 гектара і використовують свої власні млини для обробки кавовій вишні, основна увага приділяється якості, а не кількості.

У 35 з 37 муніципалітетів Уїла виробляють каву, найбільш відомима з яких є Піталіто, Гарсон, Ла-Плата і Нейва.

Як приготувати колумбійську каву

Колумбійська кава підходить для будь-якого пристрою для заварювання, від інфузійних до перколяційних, еспресо і турці.

Якщо ви любите шоколадний колумбієць, спробуйте French Press, AeroPress або Clever Dripper. Щільний шоколадна колумбійська кава іноді відмінно підходить для приготування еспрессо одного сорту. Баланс означає, що немає необхідності змішувати. Колумбійська кава відмінно поєднуються з молоком.

Для більш фруктових колумбійців спробуйте перколяційні, такий як V60 або Kalita Wave, щоб підкреслити тонкий смак. Фруктові колумбійці також відмінно підходять для приготування кави у турки.

Факти про колумбійську каву

Географія

Кава виробляється по всій північній половині Колумбії на лінії, що тягнеться від її південно-східного кордону з Еквадором до північно-західного кордону з Венесуелою. Кава виробляється в 20 з 33 департаментів Колумбії. З 20 департаментів, які виробляють каву в Колумбії, найбільш помітними є Каука, Валле-дель-Каука, Толіма, Уїла, Кіндіо, Рісаральда, Наріньо, Калдас, Антіокия, Кундінамарка, Сантандер, Норте-де-Сантандер і Сьєрра-Невада

Виробництво

У 2020 році Колумбія виробила 858000 метричних тон (1892000000 фунтів) кави. Це 14,3 мільйона 60-кілограмових (132 фунти) мішків кави.

Сорти

Найбільш часто вироблені сорти в Колумбії - це Тіпік, Катурра і Кастільо. Ви також знайдете Бурбон, Колумбію, Марагоджип, Табі і навіть Гейшу. Ці сорти виробляються в різному ступені в залежності від відділу.

Збір врожаю

Колумбійська кава дає два врожаї на рік. Основний врожай і менший врожай Мітакі. Велика частина основного врожаю припадає на період з вересня по грудень, а друга частина - з березня по червень. Час збору врожаю залежить від географічного регіону.


1925 23.01.2021